تبلیغات
قائد آنلاین (وبسایت شخصی قائد یوسفی) - باور های شما درمورد پول
 
قائد آنلاین (وبسایت شخصی قائد یوسفی)
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : قائد یوسفی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتون در رابطه با این وب چیست

باورهای شما در مورد پول

1ـ دوازده جمله‌ زیر را كه در مورد پول و ثروت نوشته شده است، تكمیل كنید تا اجزای كلیدی برنامه‌ریزی ناهوشیارانه‌ شما، آشكار شود:
1. مردم با پول..... هستند.
2. پول باعث می‌شود مردم.....
3. من پول بیشتری داشتم اگر.....
4. والدین من همواره فكر می‌كنند پول می‌تواند.....
5. پول باعث می‌شود تا.....
6. می‌ترسم اگر پول بیشتری داشتم.....
7. پول..... است.
8. من فكر می‌كنم پول.....
9. برای آنكه پول بیشتری داشته باشم، نیاز دارم تا.....
10. اگر من به راستی ثروتمند بودم، شاید.....
11. بزرگ‌ترین ترس من درباره‌ پول..... است.
12. پول..... است.


2ـ دور تمام اعتقادات ناهوشیار خود را درباره‌ پول كه ممكن است شما را عقب نگه دارد، خط بكشید؛ حتی اگر بدون هیچ شبهه‌ای برای شما صحیح باشد.
3ـ این تمرین را به صورت روزانه حداقل به مدت یك هفته انجام دهید. ممكن است برنامه‌های عمیق‌تری را پیدا كنید كه زمان بیشتری برای آشكار شدن، نیاز داشته باشید.

شما چه چیزی را كشف كرده‌اید؟ آیا اعتقادات و تداعی‌های شما در مورد پول، مانند كسانی است كه برای فقیر ماندن برنامه‌ریزی شده‌اند و یا برای ثروتمند بودن؟
با بالا بردن آگاهی خود از عقایدمان درباره‌ پول، می‌توانیم احساس، هیجانات و رفتارها را هنگام سر و كار داشتن با پول درك كنیم و با تغییر دادن آنها تأثیر احساسی را كه پول بر زندگی ما دارد، تغییر دهیم، بعد از همه‌ی اینها آیا ترجیح می‌دهید نیمی از زندگی خود را صرف رهایی از انتخاب و یا ریشه‌ی تمام شیطنت كنید؟
حالا برخی از باورهای متداول مردم را كه باعث می‌شود، پول زیادی در زندگی به دست نیاورند، آورده‌ایم:
پول باعث فساد می‌شود.
عقیده‌ غلطی كه درباره‌ ثروت وجود دارد و از گذشتگان ما به ارث رسیده، در جامعه هم به آن دامن زده می‌شود، بر این مبنا استوار است: پول باعث فساد می‌شود. ولی حقیقت این است كه پول باعث فساد و تباهی نمی‌شود. این موضوع با مشاهده‌ اشخاص خوبی كه با پولشان كارهای مثبتی انجام می‌دهند، آشكار شده است. چرا این شخص شما نباشید؟

پول به قدر كافی در گردش نیست
پول یك بازی نیست كه اگر مجموع امتیازاتش به صفر برسد تمام بشود. بلكه یك بازی با امتیازات بی‌نهایت است. اكثر مردمی كه با آن بازی می‌كنند، پول بیشتری را در اطراف خود می‌بینند؛ به شرط آنكه پول خود را خرج كنید، نه اینكه آن را به صورت یك تابلوی تبلیغاتی به رخ دیگران بكشید. هر قدر بیشتر پول‌سازی كنید، پول بیشتری در سامانه، درجریان خواهد بود. با این احساس ثروتمندتر می‌شوید و دیگران را هم ثروتمندتر خواهیم كرد.
من نمی‌خواهم پول‌سازی كنم، زیرا می‌ترسم آن را از دست بدهم.
این احساس درست مانند این است كه بگویید «نمی‌خواهم یك غذای عالی بخورم، چون می‌ترسم مجبور باشم بعد آن را در توالت تخلیه كنم». هدف از پول درآوردن، نگهداری آن تا ابد نیست، بلكه برای استفاده كردن است. زمانی كه رموز پول‌سازی را پس از این، با شما در میان بگذارم، متوجه خواهید شد تا زمانی‌كه توانایی فكر كردن داشته باشید، توانایی پول‌سازی بیشتری را هم دارید.
به منظور اینكه سؤالی درباره‌ محدودیت‌های اعتقادی خودتان پیرامون پول داشته باشید، این تمرین ساده را كه از كتاب پاتریسیا رمیلی تحت عنوان «پول رهایی‌بخش» اقتباس شده است، انجام دهید. این كتاب براساس این طرح است كه زمانی كه شما تمام اعتقادات فرهنگی درباره‌ چه‌كاری كردن و چه كاری نكردن را دور ریختید، پول به‌سادگی یك ابزار است كه ما می‌توانیم از آن استفاده كنیم، تا زندگی راحت‌تر شود و به هدف‌های‌مان سریع‌تر برسیم. بنابراین چیزی كه درباره پول حقیقت دارد، درباره‌ی باقی ابزار هم حقیقت دارد.

تمرین پارو
1. فهرستی از بیشترین اعتقادات منفی درباره پول را كه در تمرین قبلی كشف كردید، تهیه كنید.
2. به جای كلمه‌ پول، كلمه‌ی پارو را در هر یك از جملات، در فهرست خود قرار دهید. توجه كنید آیا جملات هنوز برای شما، احساسی ایجاد می‌كنند و یا اهمیت دارند.
مثال‌ها:
ـ عشق ورزیدن به پارو ریشه‌ همه‌شیطنت‌هاست.
ـ پاروها روی درختان رشد نمی‌كنند.
ـ من احساس گناه می‌كنم، زیرا پارو‌های بیشتری از آن چیزی كه پدرم داشت، دارم.

به خاطر داشته باشید طرحی كه در اینجا بیان شده، بار احساسات ناشی از عقایدی را كه نسبت به پول دارید، به آسانی محو می‌كند. مهم نیست كه به راستی آنها را باور داشته یا نداشته باشید.

نوع مطلب : خبری، 
برچسب ها :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
center>
 
 
بالای صفحه