تبلیغات
قائد آنلاین (وبسایت شخصی قائد یوسفی) - حواشی دیدار استقلال تراکتورسازی + عکس
 
قائد آنلاین (وبسایت شخصی قائد یوسفی)
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : قائد یوسفی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتون در رابطه با این وب چیست

از آخرین برد استقلال مقابل تراکتورسازی ۱۰ سال سپری شده است! نحسی عدد سیزده که امتیاز استقلال تا اینجای کار است یقه استقلال را گرفت. قلعه نویی ۷۰ هزار استقلالی را با اشک به خانه فرستاد…

به گزارش جام نیوز، دیدار تیم های استقلال و تراکتورسازی از ساعت ۱۸:۴۵ در ورزشگاه آزادی با حضور بیش از ۹۰ هزار هوادار آغاز شد و در نهایت با نتیجه سه بر دو به سود تراکتورسازی به پایان رسید.
این مسابقه با حمله استقلال به سمت دروازه تراکتورسازی آغاز شد اما بعد از دقایقی دو تیم روند یکسانی داشتند تا اینکه در دقیقه ۲۰ ارسال جباری با ضربه سر فرهاد مجیدی باعث باز شدن دروازه تراکتورسازی شد.
شاگردان امیر قلعه نویی پس از این گل درصدد جبران این گل خورده بر آمدند اما از فرصت خود استفاده نکردند.
در دقیقه ۴۱ سرانجام تراکتورسازی توسط محسن حسینی به گل تساوی رسید و در دقیقه ۴۵+۳ احمد آل نعمه با ضربه سر دروازه استقلال را گشود تا شاگردان قلعه نویی با پیروزی به رختکن بروند.
شروع نیمه دوم با حملات استقلالی ها آغاز شد. تعویض شریفات به تعداد حملات استقلال افزود و این تیم در دقایق متوالی صاحب فرصت شد اما این موقعیت ها را از دست داد.
تلاش استقلال سرانجام در دقیقه ۶۷ نتیجه داد و با اشتباه فاحش محسن حسینی که روی گل اول هم دچار اشتباه شده بود، جباری در موقعیتی تک به تک گل تساوی آبی پوشان را به ثمر رساند.
ادامه مسابقه با حملات دو تیم جریان گرفت. درحالی که بازی افت کرده بود در دقیقه ۸۳ لوپز پرتغالی گل سوم تراکتورسازی را به ثمر رساند تا تیم تبریزی برنده این مسابقه باشد.
قضاوت این دیدار بر عهده محسن ترکی بود. وی از تیم تراکتورسازی به اکبرپور و اسدی و از استقلال به عمران زاده و جاسم کرار کارت زرد نشان داد.
استقلال با این شکست ۱۳ امتیازی ماند و صدر جدول را از دست داد و تراکتورسازی با ۱۵ امتیاز به صدر جدول رسید.

* بازیکنان استقلال:
سید مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، مهدی امیر‌آبادی، علی حمودی(۷۲- آرش برهانی)، مجتبی جباری، جاسم کرار، میثم حسینی، فرهاد مجیدی، خسرو حیدری، کیانوش رحمتی، اسماعیل شریفات(۴۹- میلاد میداودی)
سرمربی: پرویز مظلومی

* بازیکنان تراکتورسازی:
مهدی ثابتی، احمد آل نعمه، سید محسن حسینی(۷۲- داود دانش دوست)، امیر حسین صادقی، مرتضی اسدی، فرزاد آشوبی، لوپز، احسان حاج صفی(۵۱- توزی)، سیاوش اکبرپور، محمد ابراهیمی، فردین عابدینی
سرمربی: امیر قلعه نویی

* هواداران تراکتورسازی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح نصف طبقه اول ورزشگاه آزادی را به خود اختصاص دادند. جایگاه های ۳۰ تا ۳۶ که متعلق به هواداران پرسپولیس است در اختیار هواداران تراکتورسازی قرار گرفت.
* ازدحام جمعیت در ساعت ۱۱ صبح مقابل در ورزشگاه آزادی باعث درگیری های پراکنده شد که با دخالت ماموران نیروی انتظامی امنیت برقرار شد.
* هواداران استقلال از شهرستان های مختلف مثل بندرعباس، شهرکرد و کاشان روبه‌روی جایگاه را به خود اختصاص دادند.
* شماری از هواداران تراکتورسازی که پیراهن های تیم خود را بر تن داشتند و روی آن لباس آبی رنگ پوشیده بودند قصد داشتند در جایگاه استقلالی ها مستقر شوند که ماموران کنترل هواداران مانع از ورود آنها به ورزشگاه شدند.
* هواداران تراکتورسازی می‌خواستند طبقه دوم ورزشگاه را هم پر کنند اما محدودیت هایی داشتند. در طبقه دوم بلیت های سه هزار تومانی فروخته می‌شد.
* هواداران تیم تبریزی از شب قبل از بازی به تهران آمده بودند و در خیابان های اطراف ورزشگاه با زدن چادر مسافرتی شب را به صبح رساندند. تعداد آنها به حدی بود که قادر بودند ظرفیت زیادی از جایگاه های طبقه دوم ورزشگاه آزادی را نیز در اختیار بگیرند.
* مقابل درب ورزشگاه آزادی تعدادی از هواداران تراکتورسازی با سر و صورت شکسته حضور داشتند. این هواداران در حالی که ماموران نیروی انتظامی به آنها گفته بودند ظرفیت هواداران تراکتورسازی پر شده و آنها حق ورود به ورزشگاه را ندارند، به حرف ماموران گوش نکرده و به زور قصد ورود داشتند که همین مسئله باعث ایجاد درگیری شد.
* بخشی از طبقه اول و بخشی از طبقه دوم را هواداران تراکتورسازی به خود اختصاص داده بودند که مجموعه تعداد نفرات هواداران تیم تبریزی ۱۵ هزار نفر بود.
* براساس اعلام بلندگوی ورزشگاه ۹۳ هزار و ۵۰۰ تماشاگر برای تماشای این دیدار به ورزشگاه آمده بودند که این تعداد تماشاگر حتی بیشتر از تعداد تماشاگر دربی هفتادم تهران است که فروردین ماه سال جاری برگزار شد.
* ماموران نیروی انتظامی بین هواداران استقلال و تراکتورسازی در طبقه اول و دوم دو ردیف را خالی گذاشتند.
* چند هوادار استقلال توسط ماموران نیروی انتظامی بازداشت شدند.
* برای اولین بار درورزشگاه آزادی در رختکن نمایشگر‌های ۴۶ اینچی نصب شد و مورد استفاده قرار گرفت.
* هواداران دو تیم قبل از شروع مسابقه برای یکدیگر با شعارهایشان کری می‌خواندند.
* سیاوش اکبرپور که سابقه بازی در استقلال را داشت وقتی قصد ورود به زمین برای گرم کردن داشت سجده کرد و همین سبب تحریک هواداران استقلال شد. آنها با سر دادن شعار “سیاوش بی‌غیرت” علیه وی موضع گرفتند. اکبر پور با پوشیدن پیراهن مشکی رنگ از سایر بازیکنان تراکتور سازی متمایز بود.
* امیرحسین صادقی دیگر بازیکن فصل گذشته استقلال وقتی وارد زمین شد به دلیل اینکه واکنشی نسبت به عکس العمل هواداران استقلال در مورد اکبرپور نشان نداد مورد تشویق هواداران استقلال قرار گرفت و وی به سمت جایگاه هواداران استقلال رفت و به آنها تعظیم کرد.
* مهدی رحمتی که ساعت ۱۷:۴۵ برای گرم کردن وارد زمین شد با تشویق‌های بی امان هواداران استقلال روبه رو شد.
* هواداران استقلال آتیلا حجازی، فرهاد مجیدی و جاسم کرار را به شدت تشویق کردند.
* حضور افراد غیر مسئول در جایگاه خبرنگاران همچنان یکی از مشکلات این جایگاه بود. این در حالی است که اگر خبرنگاری کارت خبری خود را همراه نداشته باشد به هیچ وجه اجازه ندارد وارد جایگاه خبرنگاران شود.
* وقتی بازیکنان تیم تراکتور سازی برای گرم کردن وارد زمین شدند توسط هواداران استقلال هو شدند.
* خسرو حیدری و احسان حاجی صفی که سال گذشته در تیم سپاهان بودند و اکنون هر یک در تیم‌های استقلال و تراکتورسازی توپ می‌زدند وقتی یکدیگر را دیدند به شوخی به هم لگد زدند.
* اشپیتیم آرفی که امروز از روی نیمکت بازی را نظاره می‌کرد با دستان خود به هنرنمایی با توپ پرداخت.
* هواداران استقلال نسبت به پیراهن قرمز تراکتور سازی واکنش منفی نشان دادند.
* زمانی که علی فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال وارد ورزشگاه شد با تشویق هواداران روبه رو گشت.
* فرزاد مجیدی از جایگاه ویژه نظاره گر این بازی بود.
* کیانوش رحمتی و جاسم کرار که گفته می‌شد به دلیل مصدومیت در ترکیب استقلال نیستند به صورت فیکس به میدان رفتند.
* هواداران تراکتورسازی که در طبقه دوم حضور داشتند به سمت هواداران استقلال در طبقه پایین اشیا و سنگ پرتاب می‌کردند و همین مسئله باعث شد تا هواداران استقلال برای جلوگیری از اصابت سنگ به سمت آنها یک ردیف عقب تر بروند. ماموران نیروی انتظامی هم برای کنترل این شرایط وارد عمل شد.
* فردین عابدینی که سال گذشته پیراهن استقلال را بر تن می کرد به هنگام گرم کردن خود با فرهاد مجیدی کاپیتان استقلال خوش و بش گرمی کرد.
* کیانوش رحمتی که پیش از مسابقه با تراکتورسازی با کشیدگی روبه‌رو بود با زانوی بانداژ شده به گرم کردن خود مشغول شد.
* سیاوش اکبرپور که قصد ترک زمین و ورود به رختکن را داشت بار دیگر با شعارهای هواداران استقلال با مضمون “پیراهن استقلال غیرت داره” روبه‌رو شد.
* تا قبل از شروع مسابقه امیر قلعه نویی سرمربی تراکتورسازی تشویق نشد!
* برخلاف رسم معمول که مردان نیمکت تیم میزبان به سمت نیمکت میهمان می روند، امیر قلعه نویی به سمت نیمکت استقلال رفت و با تمامی نیمکت نشینان این تیم دست داد.
* بازیکنان دو تیم با بنری به مناسبت سالروز ۱۷ شهریور به وارد زمین شدند و دسته گل هایی هم بازیکنان دو تیم در قسمتی که برای یادبود شهدای این روز تدارک دیده شده بود، بردند.
* تعدادی جانباز در کنار زمین حضور داشتند.
* امیرحسین صادقی به سمت پرویز مظلومی رفت. از سمت استقلال هم مجتبی جباری، خسرو حیدری، کیانوش رحمتی و حنیف عمران زاده به سمت امیر قلعه نویی رفتند.
* برخی از بازیکنان تراکتورسازی هم سمت مظلومی رفتند اما نکته جالب این بود که از سمت استقلالی ها مجیدی و جاسم کرار به سمت قلعه نویی نرفتند و از سمت تراکتورسازی ها هم اکبرپور به سمت نیمکت استقلال نرفت.
* حمید استیلی سرمربی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی حضور داشت. وی برای آنالیز استقلال حریف هفته آینده سرخپوشان در ورزشگاه حضور پیدا کرده بود.
* به محض اینکه اسکوبورد ورزشگاه آزادی چهره استیلی را نشان داد هواداران استقلال نسبت به وی واکنش نشان داده و علی دایی سرمربی فصل گذشته پرسپولیس را تشویق کردند. آنها با سر دادن شعار “دایی رفت و برگشت” باخت های این تیم را به رخ استیلی کشیدند.
* فرهاد مجیدی پس از به ثمر رساندن گل به پشت نیمکت تراکتورسازی رفت و خوشحالی کرد.
* هرگاه توپ زیر پای اکبرپور قرار می‌گرفت توسط هواداران استقلال هو می‌شد.
* سرود استقلال با وجود مخالفت دو بار پخش شد.
* امیر قلعه نویی در صحنه ای از بازی سر محسن ترکی داور مسابقه فریاد زد که واکنش منفی هواداران استقلال را در پی داشت. ترکی به کنار زمین رفت و با امیر قلعه نویی صحبت کرد که هواداران استقلال از تذکر داور به سرمربی تراکتورسازی خوشحال شدند.
* هواداران تراکتورسازی با روشن کردن چراغ هایی که در دست داشتند جایگاه های خود را به شکل خاصی در آوردند.
*سنگ پرانی هواداران دو تیم که از قبل از شروع مسابقه شروع شده بود تا اواخر بازی ادامه پیدا کرد. این سنگ پرانی باعث ایجاد مشکل برای ماموران شده بود.
* ماموران نیروی انتظامی چند نفر از هواداران استقلال را در جریان بازی دستگیر کردند.
* هواداران استقلال پس از گل دوم تراکتورسازی شعار “استقلال بی غیرت” را سر دادند.
* قلعه نویی در نیمه دوم نیز با تاخیر وارد زمین شد. او در حالی روی نیمکت تراکتورسازی نشست که داور سوت آغاز بازی در نیمه دوم را به صدا درآورده بود.
* هواداران استقلال پس از اینکه سیاوش اکبرپور تکل خطرناکی را روی پای میلاد میداودی رفت، علیه مهاجم تراکتورسازی شعار های ضد اخلاقی سر دادند به همین دلیل مهدی رحمتی به سمت هواداران تیم خودی رفت و از آنها خواست تا شعار ندهند.
* زمان تعویض میلاد میداودی با اسماعیل شریفات تماشاگران استقلال بشدت مهاجم تعویضی تیم خود را تشویق کردند.
* امیر قلعه نویی در جریان بازی از اینکه شاگردانش توپ را به بیرون نمی زدند تا به مصدومیت مرتضی اسدی بازیکن تیمش رسیدگی شود، ناراحت شد و به آنها تذکر داد.
* هواداران استقلال که از شکست دو بر یک تیم خود ناراحت بودند با شعار “امیر ضد فوتبال” علیه سرمربی تیم تراکتورسازی موضع گیری کردند. در همین لحظه نقدی زاده مسئول کانون هواداران استقلال که در جایگاه خبرنگاران بود از لیدرهای استقلال خواست تا مانع از شعار هواداران علیه قلعه نویی شوند.
* فرهاد مجیدی بعد از به ثمر رسیدن گل دوم از هواداران تیم خود خواست تا آنها را تشویق کنند.
* پس از دریافت گل سوم استقلال بسیاری از هواداران این تیم ورزشگاه را ترک کردند.

*نگاه قلعه نویی پر از کنایه است . شکست دادن تیم کهکشانی مظلومی در ورزشگاه آزادی یک شب ماندگار در تاریخ مربیگری امیر قلعه نویی خواهد بود ! شاید فقط خدا می داند که پیروزی و شکست در این مسابقه چه غوغایی در دل این دو مرد به پا کرد . این یکی از داغ ترین و حساس ترین دوئل های قهرمانی در تاریخ ۱۰ دوره گذشته لیگ برتر ایران است.

* تیم تراکتورسازی تبریز با پیروزی مقابل استقلال در پایان هفته ششم صدرنشین لیگ برتر شد و یک اتفاق تاریخی و مهم در تاریخ این باشگاه ثبت شد. این برای اولین بار است که تراکتورسازی در صدر جدول لیگ برتر قرار می گیرد. تراکتورسازی که برای هفدهمین فصل در لیگ و چهارمین فصل در لیگ برتر حاضر می شود، در فصل ۷۱ لیگ آزادگان صدرنشین شده بود، اما در آن زمان لیگ دو گروهی بود و تراکتور صدرنشین یکی از دو گروه بود.
اما در لیگ برتر این برای اولین بار است که تراکتور در رتبه یک قرار می گیرد. بالاترین رتبه این تیم در فصل ۸۸ ششمی بود و در فصل گذشته نیز چهارمی بهترین رتبه تراکتورسازی بود. در این فصل نیز تا قبل از هفته ششم بهترین رتبه تراکتور دومی بوده است.

* استقلال ۳۴۶۴ روز بدون برد مقابل تراکتور!
از آخرین برد استقلال مقابل تراکتورسازی ۱۰ سال سپری شده است! آخرین باری که استقلال مقابل تراکتورسازی پیروز شد، به اولین دوره لیگ برتر و بازی برگشت مقابل این تیم در ۲۶ اسفند ۱۳۸۰ برمی گردد که آبی پوشان با گل فراز فاطمی تراکتور را در تبریز شکست دادند. پس از آن تراکتور به دسته اول سقوط کرد و در سه فصلی که از بازگشت این تیم به لیگ برتر می گذرد، استقلال هنوز موفق به شکست این تیم نشده است. در فصل ۸۸ هر دو بازی رفت و برگشت مساوی شد و در فصل گذشته نیز پس از تساوی در بازی رفت، تراکتور در آزادی ۲-۱ استقلال را شکست داد. بازی رفت این فصل نیز با برد تراکتور در آزادی همراه بود تا استقلال همچنان یک دهه در آرزوی شکست تراکتور باقی بماند. رکورد شکست ناپذیری تراکتور مقابل استقلال حداقل تا آذرماه و بازی برگشت دو تیم تمدید خواهد شد!

* رکوردی دیگر در تاریخ تراکتور، ۵ برد پیاپی در لیگ برتر؛
پیروزی مقابل استقلال در هفته ششم لیگ برتر پنجمین برد متوالی تراکتورسازی با امیر قلعه نویی در این فصل بود. تراکتورسازان بعد از شکست ۳-۲ مقابل صبای قم در هفته اول، ۵ برد متوالی مقابل ذوب آهن، شاهین، داماش، شهرداری و استقلال داشته است که این تعداد برد پیاپی در تاریخ این باشگاه سابقه نداشته است. تراکتور در فصل گذشته ۴ برد متوالی مقابل نفت آبادان، پرسپولیس، راه آهن و شهرداری بدست آورده بود که با این ۵ برد، امیر قلعه نوعی رکورد کمالوند را نیز پشت سر گذاشت.

* امیر قلعه نویی سرمربی تراکتورسازی چهارمین برد خود مقابل استقلال را در هفته ششم لیگ برتر تجربه کرد. قلعه نویی که سال ها بازیکن و مربی استقلال بوده است، تاکنون به جز استقلال هدایت ۴ تیم دیگر در لیگ برتر را بر عهده داشته است که با همه این تیم ها موفق به شکست استقلال شده است! قلعه نویی در فصل ۸۱ با استقلال اهواز در اهواز ۲-۱ استقلال را برد. در فصل ۸۶ با مس کرمان در کرمان ۱- صفر استقلال را شکست داد و در فصل ۸۸ با سپاهان در اصفهان ۲- صفر بر استقلال غلبه کرد. اما برد ۳-۲ با تراکتور اتفاق مهمی بود و اینکه ژنرال در آزادی موفق به شکست استقلال شد. او با سپاهان در آزادی ۲ شکست مقابل استقلال را تجربه کرده بود و با استقلال اهواز هم در ورزشگاه تختی با استقلال مساوی کرده بود.

* پس از پایان بازی در راهروهای ورزشگاه آزادی علی فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال با امیر قلعه نویی سرمربی تیم تراکتورسازی روبه‌رو شد.
فتح الله زاده با وجود شکست در بازی امروز با شوخی به قلعه نویی گفت در تبریز و بازی برگشت جبران می کنیم و شکستتان می دهیم.
سرمربی تیم تبریزی نیز با خنده گفت: بگذارید ۲۴ ساعت از این بازی بگذرد و ریکاوری شوید، بعد این حرف ها را بزنید.

* علی فتح الله زاه در جمع خبرنگاران گفت: «قبل از دربی باید این بازی را می‌بردیم که متاسفانه این اتفاق نیفتاد.»
وی ادامه داد: «از تماشاگران تشکر می‌کنم که با حضور ۹۰ هزار نفری خود استقبال خوبی از بازی به عمل آوردند.»
فتح الله زاه تاکید کرد: «این باخت لازم بود چرا که تیم مغرور شده بود اما ما در بازی نباختیم و یک سری مشکلات باعث شد تا نتیجه را از دست بدهیم. دیدید که با ۳ سانتر ۳ گل خوردیم.»
وی در پاسخ به این سؤال که آیا استقلال ضعیف شده است، گفت: «ما ضعیف نشدیم و این اتفاقات می‌تواند برای همه رخ دهد. دیدید وقتی که بازی تمام شد باز هم هواداران تیم را تشویق کردند. نمی‌دانم چرا اینها را نمی‌ببنید. جایی که هواداران می‌گفتند “حاجی با تعصب” با این حال من خجالت می‌کشیدم.»
سرپرست باشگاه استقلال در ادامه این گفتگو اشاره به اینکه استقلال تیم دوم جدول است و اگر در رده پانزدهم بودیم شما چه می‌کردید در مورد دربی ۷۱ گفت: «مطمئن باشید دربی باز نیستیم. در مورد پیروزی قولی نمی‌دهم اما به تراکتوسازی باختیم که دربی را ببریم.»
وی در مورد اینکه امشب ۱۰ درصد ورزشگاه به هواداران تراکتور سازی تعلق داشت گفت: «هواداران این تیم پرشور هستند و در این مسابقه رسم مهمان نوازی را به جا آوردیم تا اذیت نشوند.»
فتح الله زاده همچنین در مورد شعار هواداران استقلال در مورد قلعه نویی و اکبر پور گفت: «به قلعه نویی بی احترامی نشد اما وقتی تراکتور سازی ضد فوتبال را شروع کرد هواداران نیز شروع کردند اما من شعار “بی غیرت” علیه کسی نشنیدم.»
وی ادامه داد: «اکبرپور هم قبل از بازی علیه استقلال حرف های زیادی زده بود. به نظر من بازیکنانی که نان یک تیم را می‌خورد باید رعایت آن تیم را داشته باشد. اکبر پور از اول این هفته مدام در تمام روزنامه‌ها برای استقلال کری خوانده و مصاحبه‌های مختلفی کرد.»
سرپرست استقلال با بیان اینکه فکر می‌کنید نمی‌توانیم در تبریز حریفمان را شکست دهیم، در مورد آرنج استقلال و اینکه آیا این ارنج دفاعی بود گفت: «معتقدم که کرار جاسم نتوانست خوب بازی کند و باید تعویض می شد. البته این مسائل فنی است و نباید در آن دخالت کنم.»
وی در مورد اشتباهات پرویز مظلومی در این مسابقه تاکید کرد: «اگر مربیان اشتباه نکنند فوتبال همیشه با نتیجه مساوی به پایان می‌رسد.»
فتح الله زاده تصریح کرد: «به استقلال نمره مردودی می دهم و این یعنی خوب بازی نکردیم.»
وی در مورد اینکه آیا استقلال بعد از این بازی جریمه می‌شود گفت: «منتظر دربی هستم که هر دو بازی را باهم حساب کنند.»
سرپرست باشگاه استقلال در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه اگر امروز قلعه نویی سرمربی استقلال بود آیا وضعیت این تیم بهتر نبود گفت: «همه مربیان هم برد دارند و هم باخت و باید پس از مسابقات این ارزیابی را به عمل آورد. در حال حاضر نمی‌توانیم چیزی را مقایسه کنیم.»
وی همچنین در مورد اینکه با اعلام اسامی هیئت مدیره تمرکزش را ازدست نداده است گفت: «یادآور شد به این مسائل توجهی ندارم. استقلال دوم جدول است و دیگران فاصله های زیادی دارند و سعی می‌کنیم این فاصله را حفظ کنیم. ما بازی‌های سخت‌مان را انجام دادیم و خوب نتیجه گرفتیم. پس از دربی به بازی‌های راحت می‌رسیم.»
فتح الله زاده در مورد اینکه اگر استقلال در دربی نتیجه نگیرد باید منتظر اتفاقاتی روی نیمکت این تیم باشیم گفت: «ما بالای جدول هستیم و هیچ اتفاقی نمی‌افتد.»

* امیر قلعه نویی پس از برتری ۳ بر ۲ تراکتور سازی مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی عنوان کرد: «دو تیم بازی خوبی ارائه کردند و به نظر من برنده اصلی هواداران بودند. با توجه به اینکه در تراکتور سازی مسئولیت دارم این برد را به هواداران خودمان تبریک می‌گویم و دستشان را می‌بوسم.»
وی ادامه داد: «دیداری که ۵ گل داشته باشد و موقعیت‌های فراوانی در آن خلق شود از نظر کیفی خوب است. ما روی نقاط ضعف و قوت استقلال کار کردیم که اجازه دهید با توجه به اینکه آنها هفته آینده با پرسپولیس بازی دارند و ما نیز مسابقه داریم آنها را بیان نکنم.»
قلعه نویی تصریح کرد: «گل‌هایی که خوردیم روی اشتباه فردی بود. به ویژه گل دوم که ما در آن لحظات سوار بازی بودیم روی اشتباهات بچه گانه گل خوردیم و با تغییراتی که دادیم موفق شدیم.»
سرمربی تراکتور سازی در مورد شانس قهرمانی این تیم گفت: «با یک برد به هیچ کس جام نمی دهند. تازه کار سخت ما آغاز شده است و فردا باید بیشتر تلاش کنیم.»
قلعه نویی در پاسخ به خبرنگاری که گفت “خیلی ها می‌گفتند تراکتور سازی شخصیت قهرمانی ندارد” اظهار داشت: «این حرف شما به طرفداران تیم ما و مردم استان آذربایجان شرقی برمی‌خورد. من این گونه می‌گویم که شاید می‌گفتند قابلیت قهرمانی ندارد نه شخصیت قهرمانی. تراکتور سازی پشتوانه خوب مردمی دارد.»
وی گفت: «۵۰ درصد تغییرات داشتیم و باید هماهنگ تر شویم و نگرش بازیکنان نیز بهتر شود، با این حال با یک برد در باره قهرمانی حرف نمی‌زنم.»
قلعه نویی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که درباره نحوه برخورد باشگاه استقلال و مسئولان باهواداران تبریزی سؤال پرسیده بود گفت: «من درباره مستطیل سبز صحبت می‌کنم اما باید بدانم تماشاگران تراکتور سازی استثنایی هستند. ما در این بازی احساس غربت نکردیم.»
سرمربی تراکتور سازی در مورد اینکه تماشاگران استقلال او را به ضد فوتبال متهم کردند تاکید کرد: «مشخص است وقتی که ۳ گل می‌زنیم دیگر ضد فوتبال بازی نکرده‌ایم. به هر حال وقتی تیمی که می‌بازد از این صحبت‌ها مطرح می‌شود ولی از نظر من اشکالی ندارد. من عادت ندارم این گونه بازی کنم. حاج صفی مصدوم شد و ما مجبور شدیم تعویض کنیم پس وقت تلف نکردیم.»
قلعه نویی در پاسخ به خبرنگاری درباره اینکه هواداران استقلال علیه او و سیاوش اکبر پور شعار دادند، عنوان کرد: «من تمرکزم روی مسابقه است ولی باید طرفداران را دوست داشته باشیم. همین که جوان‌های ما می‌آیند و ۷ و ۸ ساعت از وقت‌شان را در ورزشگاه سپری می‌کنند خوب است. شما سری به پارک‌ها بزنید و ببنید چه خبر است. من ازهواداران استقلال دل گیر نیستیم اما به آنها توصیه می‌کنم به کسی فحش ناموسی ندهند. این رفتار زیاد خوب نبود.»
قلعه نویی در پایان گفت: «در نیم فصل دوم عیار تیم‌ها بیشتر مشخص می‌شود و من اکنون از قهرمانی حرف نمی‌زنم هرچند که با پتانسیلی که داریم می‌توانیم به آینده امیدوار باشیم.»

* پرویز مظلومی پس ازشکست ۳ بر ۲ خانگی برابر تراکتور سازی گفت: «بازی سنگینی بود و قابل پیش بینی بود که تراکتور سازی اینگونه بازی کند من به آنها تبریک می‌گویم. نگرانی که قبل از مسابقه داشتم دور بودن بازیکنانم بود. ۸- ۹ بازیکنم را ۲ هفته دراختیار نداشتم و در این مدت کار تاکتیکی نتوانستیم انجام دهیم.»
وی ادامه داد: «ملی پوشان ما خسته بودند و ما کیفیت لازم را نداشتند. نهایت همکاری را با تیم ملی انجام می‌دهیم ولی تعداد نفراتی که در تیم ملی داریم به ما لطمه می‌زند. تراکتور سازی به جز یک نفر همه نفراتش را در اختیار داشت.»
مظلومی تاکید کرد: «من نگران ضربات ایستگاهی بودم. میانگین قد بازیکنان حریف بالا بود و من باید از نفراتی که در جلسات به آنها سپرده بودم که چه کاری کنند انتقاد کنم. ما روی ۳ ضربه ایستگاهی ۳ گل خوردیم. تراکتور سازی موقعیت آنچنانی نداشت در حالی که ما یک توپ به تیر دروازه آنها زدیم و باید در اوایل نیمه دوم کار را یکسره می‌کردیم.»
سرمربی تیم استقلال اظهار داشت: «در حالی که بازی ۲ -۲ بود ریسک کردم و مهاجم آوردم. در حالی که می‌توانستیم با نتیجه مساوی بازی را کنترل کنیم ولی ۳ امتیاز را می‌خواستیم و به همین دلیل تیم را هجومی کردم.»
مظلومی گفت: «بازیکنان ما خطاهای بی موردی انجام دادند. بین دو نیمه به بازیکنان تذکر دادم که به حریف ضربه ایستگاهی ندهند.»
وی ادامه داد: «پیش از دربی به یک تلنگر نیاز داشتیم و حالا بچه‌ها باید بدانند می‌توانند شکست هم بخورند.»
وی درباره تعویض نشدن جاسم کرار تصریح کرد: «پس از اینکه به روش ۴-۴-۲ تغییر سیستم دادیم به میداودی اجازه دادیم از عقب اضافه شود و شوت زنی کند که اگر شوت او گل می‌شد بازی برمی‌گشت. کرار بازیکن خوبی است اما او هم با تیم ملی عراق بوده و دیروز به ما اضافه شد. کرار البته بیمار هم بود و من چون ۲ تعویض کرده بودم نمی‌توانستم کرار را هم بیرون بکشم.»
مظلومی تصریح کرد: «قبل از بازی حریف را آنالیز کرده بودیم اما سهل انگاری شد و بازیکنان ما خوب کار خود راانجام ندادند. حتما بازیکنانی که سهل انگاری کردند را جریمه می‌کنیم چرا که برخی از بازیکنان ما در صحنه گل ۴- ۵ متر با بازیکنان حریف فاصله داشتند.»
سرمربی استقلال در پاسخ به این سؤال که شما در حالی از ملی پوشانتان ابراز نارضاتی می‌کنید که ۲ گل تیم‌تان را دو بازیکن ملی پوش به ثمر رساندند گفت: «بازیکن ملی پوش ما در اختیار کی روش بودند و باافکار او کار می‌کردند. من افکار دیگری دارم. حرف من این است که اگر بازیکنان ملی پوشانمان را در اختیار داشتیم با کیفیت بالاتری بازی می‌کردیم. ما ولید علی را که در خدمت تیم ملی کویت است هنوز در اختیار نداریم. تماشاگران ما را رو سفیدکردند و ما باید پاسخگوی آنها باشیم.»
وی گفت: «کیانوش رحمتی با آمپول به میدان رفت و من در خط هافبک کمبود نیرو داشتم. من باید به هواداران جوابگو باشم با این شکست چطور می‌توانم مردم را راضی نگه دارم؟»
مظلومی درباره دیدار هفته آینده با پرسپولیس عنوان کرد: «شرایط این مسابقه فرق می‌کند. ما در آن یازی تمیوریان را در اختیار خواهیم داشت. پرسپولیس مقابل ذوب آهن بازی خوبی انجام داد اما شک نکنید که ما حتما دربی را می‌بریم.»
مظلومی در پاسخ به سؤالی درباره رفتار هواداران استقلال با امیر قلعه نویی و سیاوش اکبر پور و سر دادن شعار امیر ضد فوتبال گفت: «من متوجه چیزی نشدم اما باید بگویم که بازیکنان حریف خود را روی زمین می انداختند و پس از چند ثانیه خود از جایشان بلند می‌شدند. من نمی‌دانم که چگونه است که یک بازیکن مصدوم می‌شود و پس از چند ثانیه از جایش بلند می‌ود.»
وی اضافه کرد: «مردم ما همیشه بازیکنانی که از استقلال می‌روند را دوست دارند اما باید بگویم چیز خاصی ندیدم و متوجه موضوعی که شما می‌گویید نشدم.»
سرمربی استقلال در پایان درباره خوشحالی پس از گل اول گفت: «به هر حال تیم من گل زده بود و باید خوشحالی می‌کردم. اگر در تیم دیگری باشم غیر از بازی با استقلال همواره خوشحالی می‌کنم.»

* فرهاد مجیدی پس از شکست استقلال مقابل تراکتور سازی درباره این مسابقه اظهار داشت: «تراکتور سازی بیشتر از ضربات ایستگاهی استفاده می‌کرد. آنها بهتر از استقلال نبودند.»
وی در پاسخ به این سؤال که آیا به خاطر دربی که کارت زرد نگیرد امروز محتاط بازی کرد، گفت: «من به خاطر اینکه ۳ اخطاره نشوم امروز محتاط بازی کردم.»
مجیدی تصریح کرد: «هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. ما باید این شکست را فراموش کنیم و برای دربی آماده شویم.»

* احمد آل نعمه پس از پیروزی تراکتور سازی مقابل استقلال عنوان کرد: «این خواست خدا بود که به پیروزی برسیم و هوادارانی که از تبریز آمده بودند را شاد کنیم.»
وی افزود: «تیم استقلال هم خوب بود. آنها هم شانس گلزنی داشتند اما با تمهیداتی که امیر قلعه نویی اندیشیده بود توانستیم به پیروزی با ارزشی دست پیدا کنیم.»

* سیاوش اکبرپور نیز در پایان مسابقه گفت: «استقلال نه خانه من است و نه هیچکس دیگر. این تیم متعلق به هواداران است. افرادی که به من فحاشی کردند تماشاگرنما بودند و بی شک اگر شرایط فراهم شود به کادر فنی تیم خود هم فحاشی می کنند.»
مهاجم سابق استقلال تاکید کرد: «بازیکنان و مربیان مختلفی به این تیم می آیند و می روند و این قانون فوتبال است. به هواداران تبریک می گویم چراکه مرا سورپرایز کردند.»
اکبرپور خاطرنشان کرد: «به خاطر منافع شخصی از استقلال نرفتم و شاید برخی این موضوع را ندانند. با این مسئله مشکلی ندارم و معتقدم این چرخه باز هم می چرخد. در شرایط کنونی در اختیار تراکتورسازی هستم و این تیم را خیلی دوست دارم. ما پتانسیل قهرمانی داریم. حرف های دیگری نیز دارم که به موقع مطرح خواهم کرد.»

* مجتبی جباری پس از شکست تیمش مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: «دوست داشتیم که بازی را ببریم اما نشد.»
وی در مورد تاثیر این شکست برای بازی با دربی گفت: «دربی شرایط خاص خود را دارد و از حساسیت برخوردار است. سعی می کنیم برای این بازی خوب باشیم. امروز چند بازیکن ما نبودند اما برای بازی با پرسپولیس همه را داریم.»
جباری در مورد اینکه استقلال در این مسابقه ضعف تاکتیک داشت، تصریح کرد: «در این مورد دیگران باید نظر بدهند. امروز در زدن ضربه ایستگاهی خوب نبودیم. در یارگیری خوب کار نکردیم و روز خوبی نداشتیم.»
این هافبک در پاسخ به سؤال خبرنگاری که گفته بود استقلال ضعیف بازی کرد معترض شد و گفت: «این چه جور سوال پرسیدن است. می خواهی نظرت را به من القا کنی. من خودم که گفتم خوب نبودیم.»
جباری در مورد اینکه حضور در تیم ملی روی ملی پوشان تاثیر گذاشته بود، گفت: «بعضی از بازیکنانمان که در تیم ملی بازی کرده بودند امروز نتوانستند همه توان خود را بگذارند. تیم در تهران هم به دلیل نبود ملی پوشان ناقص تمرین کرده بود. این مسائل هماهنگی تیم را کم می کند. ما تیم صدر نشین جدول بودیم و دوست داشتیم ببریم.»

* فرزاد آشوبی در پایان مسابقه تیمش برابر استقلال و برتری ۳ بر ۲ برابر این تیم اظهار داشت: «خدا در این مسابقه بسیار به من رحم کرد و خیلی چیزها ثابت شد. پیش از بازی قصد داشتم زیر پیراهنم بنویسم “یا رب نظر تو برنگردد” ، اما بنا به دلایلی منصرف شدم.»
وی ادامه داد: «اتفاقات فصل گذشته خیلی اذیتم کرد، اما امیدم را از دست ندادم و خدا هم کمکم کرد. مظلومی را خیلی دوست دارم، وی چندین دوره مربی من بوده است. واقعیت این است که انسان‌ها در شرایط مختلف عوض می‌شوند و من هم چون دیدم نمی‌توانم تیم را همراهی کنم از استقلال جدا شدم.»
هافبک تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز خاطرنشان کرد: «صدرنشین هستیم وامیدوارم که این شرایط را حفظ کنیم. سختی کارمان از هفته‌های آینده آغاز می‌شود و معتقدم کار اصلی‌مان هنوز مانده است.»

* حنیف عمران زاده مدافع تیم فوتبال استقلال در گفتگویی کوتاه با خبرنگاران اظهار داشت: «نمی دانم چه بگویم. ما سال گذشته هم مستحق باخت نبودیم.»
وی در مورد اینکه برای هفته آینده مقابل پرسپولیس انگیزه خود را از دست دادید، گفت: «اتفاقا انیگزه ما برای بازی با پرسپولیس بیشتر شد.»

* میلاد میداودی نیز در پاسخ به سؤال خبرنگاران گفت: «بچه های ما در محوطه ۱۸ قدم دچار اشتباه فردی شدند. تراکتورسازی فقط از روی ضربه ایستگاهی به گل رسید.»
وی در خصوص دربی گفت: «هر بازی سه امتیاز بیشتر ندارد و دربی هم همین سه امتیاز را دارد.»

* امیر حسین صادقی مدافع تیم فوتبال تراکتور سازی اظهار داشت: «بازی خوبی بود اما تماشاگران جو را خراب می‌کنند به جای طرفداری از تیم‌های خود به حاشیه می‌روند. از این فوتبال قشنگ ‌تر چه می‌خواهند؟»
وی افزود: «این حاشیه رفتن از طرف هواداران دو تیم بود. جو باید فوتبالی باشد. همین است که فوتبال‌مان پیشرفت نمی‌کند.»

* مهدی ثابتی دروازه بان تراکتورسازی گفت: «تعطیلات لیگ باعث شده بود تا دو تیم محتاط تر بازی کنند. همین امر عاملی شد تا تراکتورسازی هم در نیمه اول با احتیاط بیشتری بازی کند.»
وی ادامه داد: «استقلال در نیمه دوم چون ملی‌پوشان بیشتری داشت خسته شده بود و همین امر باعث شد تا با بازی خوبی که در نیمه دوم انجام دادیم نتیجه را هم به سود خود کنیم.»
ثابتی تأکید کرد: «نتیجه عادلانه بود و باید این بازی را می‌بردیم.»

* سیاوش اکبر پور مهاجم تراکتور سازی اظهار داشت: «بازی خیلی خوبی بود برای این مسابقه برنامه داشتیم و همانطور که برنامه داشتیم به گل رسیدیم.»
وی با بیان اینکه از هواداران استقلال گلایه دارد ادامه داد: «من برای استقلال ۶ سال بازی کردم و ۳ قهرمانی با این تیم آوردم. نمی‌دانم چه بگویم، دوست داشتم امسال به استقلال بیایم اما نشد.»
اکبر پور تصریح کرد: «اکنون بازیکن تراکتور سازی هستم، این تیم را دوست دارم و از این تیم پول می‌گیرم، پس باید برای تراکتور سازی غیرت داشته باشم. فوتبال همین است و در آن درگیری و خطا رخ می‌دهد.»
مهاجم تراکتور سازی در مورد اینکه هواداران استقلال به او فحاشی کردند گفت: «معلوم است که به خاطر این فحاشی‌ها گله دارم. من اکنون بازیکن تراکتور سازی هستم و سرم را برای این تیم می‌دهم. دست همه کسانی که به من فحش دادند درد نکند.»

 

نوع مطلب : خبری، 
برچسب ها :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
center>
 
 
بالای صفحه